? ..:: FORT MILITARY INSTITUTE ::..

DODGE WC 54 TRUCK AMBULANCE

Rekonstrukcja pojazdu Dodge WC 54 Truck Ambulance
Kilka lat temu nasz kolega zakupił Dodge WC 54 Ambulance, który po II wojnie światowej został przekazany przez Amerykanów dla armii Norweskiej.
Po wojnie przez wiele lat służył w Norweskiej armii podobnie jak wiele innych amerykańskich pojazdów. Po służbie w wojsku trafił na rynek cywilny, gdzie do ostatnich swoich dni był używany jako pojad kurierski na terenie Norwegii. Pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku trafił do Polski gdzie czekał na lepsze czasy. W końcu się doczekał. W styczniu 2011 wyremontowano mu silnik i zaraz później trafił do nas na poprawę wizerunku. Pojazd był mocno skorodaowany i zaniedbany. Widać również, że był już kiedyś remontowany, najprawdopodobniej jeszcze w okresie II wojny, ponieważ po usunięciu kilku warstw lakieru można było zobaczyć oryginalne malowania charakterystyczne dla okresu końca II wojny światowej. Po delikatnej poprawie blacharki pojazd został pomalowany zgodnie z rozporządzeniami amerykańskiej armii z tamtego okresu. Odrestaurowane zostało również wnętrze pojazdu wraz z tapicerką, deską rozdzialczą i podłogą.
Poprawiona została instalacja elektryczna, machanika, układ hamulcowy i pojazd odzyskał dawną świetność.
Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z naprawy tego pojazdu.

Informacja dla Wojskowych Oddzialow Gospodarczych i Jednostek Wojskowych

Nie wszystkie podzespoły dostępne w naszej ofercie widnieją na naszej stronie. Możemy zamówić w krótkim czasie praktycznie wszystkie niezbędne części do pojazdów wojskowych serii M. Zamówienia oraz zapytania ofertowe na podzespoły do pojazdów HMMWV prosimy kierować na adres mailowy mvs@fort-mil.com . Zapytania ofertowe są rozpatrywane indywidualnie.