? ..:: FORT MILITARY INSTITUTE ::..

HALFTRACK M3 WHITE

Rekonstrukcja pojazdu Half-Track M3 White
W połowie 2009 roku przybył nasz kolega Zbyszek z wyzwaniem, a był nim półgąsiennicowy transporter opancerzony Half-Track M3.
Lekko zaniedbany.
Po wojnie amerykańska armia przekazała go armii francuskiej, która ujeżdżała go do lat 70-tych. Następne Francuzi sprzedali go do Izraela, gdzie służył on do końca ubiegłego wieku, i zapewne nie raz stawał naprzeciwko Palestyńczyków, przerobiony jako laweta do armaty. W bardzo słabej kondycji został zakupiony przez naszego kolegę. Został rozebrany na drobne, wysortowano to co oryginalne i rozpoczęły się poszukiwania brakujących detali po całym świecie. Gdy pojazd był juz z grubsza ukompletowany rozpoczęliśmy rekonstrukcję od podstaw. Przywracaliśmy go do oryginału bazując na oryginalnych podzespołach do wersji M3. Pojazd został gruntowanie wyremontowany pod kątem mechanicznym oraz estetycznym. Brakujące elementy pancerza zostały uzupełnione i odnowione. Wstawiony został nowy silnik z tamtych lat, nowa instalacja elektryczna, układ hamulcowy itd. Pojazd otrzymał nową tapicerkę wykonaną zgodnie z wojenną specyfikacją, plandekę i został pomalowany w barwy US ARMY z okresu II wojny. Na zderzaku pozostał numer pod którym służył on w izraelu jako pamiątka i wyraz szacunku dla jego historii.
Dzisiaj jest największą, najcięższą i chyba najbardziej spektakularną ozdobą bogatej kolekcji pojazdów Zbyszka. Dzięki dużemu zaangażowaniu właściciela w tak duży projekt pojazd został kompleksowo odrestaurowany w niespełna rok.
W galerii obok możecie zobaczyć kilka zdjęć wykonanych podczas prac rekonstrukcyjnych.

Informacja dla Wojskowych Oddzialow Gospodarczych i Jednostek Wojskowych

Nie wszystkie podzespoły dostępne w naszej ofercie widnieją na naszej stronie. Możemy zamówić w krótkim czasie praktycznie wszystkie niezbędne części do pojazdów wojskowych serii M. Zamówienia oraz zapytania ofertowe na podzespoły do pojazdów HMMWV prosimy kierować na adres mailowy mvs@fort-mil.com . Zapytania ofertowe są rozpatrywane indywidualnie.