? ..:: FORT MILITARY INSTITUTE ::..

AM General HMMWV High Mobility Multi-Purpose Wheeled Vehicle

Wielozadaniowy pojazd kołowy o wysokiej mobilości - popularny humvee - jeden z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych samochodów terenowych armii amerykańskiej.
HMMWV został opracowany dla armii Stanów Zjednoczonych przez AM General Corporation - firmę wywodzącą się z Willys-Overland Company - producenta m. in. Jeepa Willysa. Jest następcą samochodu terenowego MUTT.
Samochód jest produkowany w wielu wersjach od 1984 roku do dzisiaj. Chrzest bojowy przeszedł w czasie interwencji w Panamie i wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku.

Humvee ma charakterystyczny bieżnik na oponach, którego ślady wyglądają tak samo, niezależnie od kierunku jazdy. Po śladach opon nie zorientujemy się w którą stronę pojazd się poruszał.
HMMWV jest używany w wielu armiach świata - m.in. w polskiej.

Wymiary: Długość: 460 cm; Szerokość: 210 cm; Wysokośc: 140-180 cm
Masa od 2340 kg (w zależności od wersji)

Informacja dla Wojskowych Oddzialow Gospodarczych i Jednostek Wojskowych

Nie wszystkie podzespoły dostępne w naszej ofercie widnieją na naszej stronie. Możemy zamówić w krótkim czasie praktycznie wszystkie niezbędne części do pojazdów wojskowych serii M. Zamówienia oraz zapytania ofertowe na podzespoły do pojazdów HMMWV prosimy kierować na adres mailowy mvs@fort-mil.com . Zapytania ofertowe są rozpatrywane indywidualnie.