? ..:: FORT MILITARY INSTITUTE ::..

Dodge WC54 Truck, 3/4 ton, 4x4 Ambulance

Jedna z najpopularniejszych sanitarek armii amerykańskiej z okresu II Wojny Światowej. WC 54 był na wyposażeniu amerykańskiego Korpusu Medycznego.
Samochód był używany na wszystkich frontach II wojny. Po wojnie używany w wielu armiach świata, niekiedy aż do lat 60-tych XX w. - m. in. w armii asutriackiej, belgijskiej, francuskiej, holenderskiej, norweskiej.
Pewna ilość egzemplarzy była używana przez US Signal Corps jako wóz łączności.
Samochód ma dłuższy rozstaw osi niż inne podobne modele Dodge, oraz bardziej miękkie zawieszenie w celu zapewnienia lepszego komfortu jazdy rannym.
WC 54 był produkowany od 1942 do 1945 roku w ilości ponad 23,000 egzemplarzy. Niektóre egzemplarze US Army jeszcze używała podczas wojny w Korei w 1953 roku.

Wymiary: Długość: 307 cm; Szerokość: 198 cm; Wysokość: 229 cm.
Waga: 2680 kg.

Informacja dla Wojskowych Oddzialow Gospodarczych i Jednostek Wojskowych

Nie wszystkie podzespoły dostępne w naszej ofercie widnieją na naszej stronie. Możemy zamówić w krótkim czasie praktycznie wszystkie niezbędne części do pojazdów wojskowych serii M. Zamówienia oraz zapytania ofertowe na podzespoły do pojazdów HMMWV prosimy kierować na adres mailowy mvs@fort-mil.com . Zapytania ofertowe są rozpatrywane indywidualnie.