? ..:: FORT MILITARY INSTITUTE ::..

Dodge WC51

Dodge WC51 3/4 ton (weapons carrier) inaczej Dodge T214 (od modelu silnika).
Produkcję rozpoczęto w 1942 r. w zakładach Mound Road w Detroit przez Chysler Corporations Dodge Division. Dodge T214 budowano w wielu wersjach, a przedstawiony model to WC-51 - ciężarówka do przewozu ładunków 3/4 tony lub 2+8 żołnierzy w oporządzeniu lub pełniąca rolę holownika artyleryjskiego.
Produkcja trwała do 1945 r., łącznie do końca wojny wyprodukowano w ilości 98296 egzemplarzy. Wykorzystywany na wszystkich frontach II wojny światowej. W armii z racji swojego podobieństwa do jeepa, Dodge WC-51 określano mianem Beep od Beefed-up Jeep, czyli wyrośnięty jeep.
Po wojnie rozpoczęto produkcję pod nazwą Dodge Power Wagon.
Dodge WC 51 był używany przez różne armie świata, również przez Poskie Siły Zbrojne na Zachodzie i w Ludowym Wojsku Polskim.

Nadwozie - typu pick up, na stalowej ramie, szoferka otwarta ze składanym dachem

Masa własna: - 2560 kg
Masa całkowita: 3380 kg
Ładowność: 3/4 tony
Długość: 4235 cm; Szerokość: 2120 cm; Wysokość: 2150 cm.

Informacja dla Wojskowych Oddzialow Gospodarczych i Jednostek Wojskowych

Nie wszystkie podzespoły dostępne w naszej ofercie widnieją na naszej stronie. Możemy zamówić w krótkim czasie praktycznie wszystkie niezbędne części do pojazdów wojskowych serii M. Zamówienia oraz zapytania ofertowe na podzespoły do pojazdów HMMWV prosimy kierować na adres mailowy mvs@fort-mil.com . Zapytania ofertowe są rozpatrywane indywidualnie.